Sint Martinus

PDF Afdrukken E-mailadres

Sint Martinus leefde in de vierde eeuw.  

Hij werd geboren in het huidige Hongarije, in de stad die tegenwoordig Szombathely heet. Als officier in het Romeinse leger kwam hij op latere leeftijd in Frankrijk. Op een dag reed Martinus met een aantal soldaten naar Amiens, een stad in Frankrijk.  

Toen ze bij de stadspoort aankwamen zagen zij een bedelaar die riep: “Niemand heeft mij vandaag iets gegeven. Heb medelij”. Martinus die geen geld bij zich had, greep zijn zwaard en sneed zijn mantel in twee stukken. De ene helft gaf hij aan de bedelaar, de andere helft sloeg hij zelf om.

Die nacht kreeg Martinus een droom, waarin Jezus Christus verscheen. Hij zag Jezus gekleed met de halve mantel, die hij aan de bedelaar had gegeven. En Jezus zei tot de engelen die bij hem waren: “Zie dit is Martinus, de niet gedoopte officier, die mij met zijn eigen mantel heeft gekleed.” Deze droom maakte zo’n indruk op Martinus, dat hij zich de volgende dag tot christen liet dopen.

 

Toen in 371 de bisschop van Tours overleed werd Martinus gevraagd bisschop van Tours te worden. Als bisschop werd hij een grote geloofsverkondiger, die veel kloosters stichtte.

In november 391 stierf Martinus in Candes.

 

In de glas-in-loodramen, achter het hoofdaltaar, ziet u het verhaal van Sint Martinus uitgebeeld.

 

 

Laatst aangepast ( dinsdag, 26 juni 2012 11:15 )
 

Aanmelden Nieuwsbrief

Wil je ook onze digitale nieuwsbrief ontvangen? Vul dan hieronder uw naam en emailadres in!

Zoeken

Parochiesecretariaat

Openingstijden

Maandag 19.00 tot 20.00 uur
Woensdag 09.30 tot 10.30 uur
Vrijdag 09.30 tot 10.30 uur

Bereikbaarheid van het pastoraal

team voor spoedeisende hulp.

(alleen voor het Sacrament der

Zieken of de ziekenzegen)

06-55755957

Komende vieringen

There are no events at this time

Vieringen

Tijden vieringen

 

Zondag om 09.30 uur
InloggenDutch English French German Polish Spanish
Deze website is ontwikkeld door Rick Bongers Webdesign.