Lectoren

PDF Afdrukken E-mailadres

In de Eucharistievieringen, in Woord- en Communievieringen en gebedsdiensten is een belangrijke plaats ingeruimd voor de lezingen. De functie van lector bestaat reeds eeuwenlang in de R.K. kerk en sluit aan bij de traditie binnen de Joodse gemeenschap. Vroeger hoorde de wijding tot lector bij de kleine wijdingen die voorafgingen aan de wijding tot priester. De lector vertegenwoordigt de kerkgangers en neemt namens hen actief deel aan de viering.

De belangrijkste taak van de lector is het voorlezen van Gods woord. Verder helpt de lector mee bij het uitreiken van de Communie en verzorgt hij de voorbede en de mededelingen. In onze parochie verzorgen sommige lectoren ook de Woord- en Communievieringen en de gebedsvieringen.

 

Aanmelden Nieuwsbrief

Wil je ook onze digitale nieuwsbrief ontvangen? Vul dan hieronder uw naam en emailadres in!

Zoeken

Parochiesecretariaat

Openingstijden

Maandag 19.00 tot 20.00 uur
Woensdag 09.30 tot 10.30 uur
Vrijdag 09.30 tot 10.30 uur

Bereikbaarheid van het pastoraal

team voor spoedeisende hulp.

(alleen voor het Sacrament der

Zieken of de ziekenzegen)

06-55755957

Komende vieringen

There are no events at this time

Vieringen

Tijden vieringen

 

Zondag om 09.30 uur
InloggenDutch English French German Polish Spanish
Deze website is ontwikkeld door Rick Bongers Webdesign.